یکی دیگر ازوظایف رئیس تشریفات طراحی منو جشن ومراسم ها با ....

معمولا" میهمانان  که جشن یا مراسم خود را در هتل برگزارمی نمایند از قشرهای مختلف جامعه با سلایق گونا گون هستنندواین امر مسئولیت رئیس تشریفات هتل را دوچندان می کند زیرا می بایست برای یرگزاری هر میهمانی انشاء خاص آن میهمانان در نظر بگیرد و اول از همه نظرات میهمان (طرف قراردادرا )جویا شده وسپس با درایت و تجارب خود منوی پیشنهادی  خود را به میهمان ارائه داده وبا توجه به خواست های میهمان از نظر بودجه و.. منوی مد نظر او را تدوین کند ؛و نکته  حائز اهمیت اینکه رئیس تشریفات هتل بقد ر کافی می بایست به کار خود مسلط باشد واز طرفی تا حد ممکن از ذائقه شهروندان وملل مختلف اطلاع وآشنائی داشته باشد تا بتواند نظر میهمان را تامین کند خوب اگر یک رئیس تشریفات فاکتورهای را که در مطالب گذشته توضیح دادشد نداشته باشد نمی تواند کسب رضایت میهمانان را حاصل نماید ودر نتیجه باعث عدم جذب میهمان شده وبه هتل زیان جبران ناپذیری واردمی آورد بنابراین فردی که قرار است مسئولیت  تشریفات هتل را عهده دار شود تا زمانی که اشراف کامل بر امور محوله نداشت نباید این سمت را به پذیرد زیرا همانطور که در مطالب قبل  توضیح داده شده بدلیل اینکه بعضی از مدیران اطلا عی از هتل داری ندارند شاید به فردی که در خصوص غذا ونوشابه وتشریفات مرتبط نبوده ابلاغ کنند جهت تصدی این سمت ودر صورت قبول زمانی می رسد که کار از کار گذشته وضرری که به هتل وارد شده چنان سنگین است که دیگر نمی توان ترمیم کرد بنا براین نتیجه می گیریم رئیس تشریفات در ساختار منوی جشن ومراسمها باید نقش آفرینی کند وچنان بر کار خود مسلط باشد که حد اکثر نظرات میهمان را با انتخاب صحیح  خود در خصوص منوی پیشنهادی تامین کند برای مثال منوی غذا وهمچنین تنوع ودر صد غذاها ی ضیافت های دیپلماتیک با یک مراسم جشن عروسی تفاوت دارد زیرا در میهمانی نوع اول افراد خاصی حضور دارند با ذائقه خاص وجشن عروسی نیمی از مدعوین را کودکان وبانوان با ذائقه خاص خود تشکیل می دهند یا در جشن های کارگری وکمپانیهای بازرگانی  ودر مقایسه با ضیافت های وکنگره های دانشگاهی باز به همین قرار است  پس رئیس تشرفات هتل تقریبا"یک جامعه شناس نیز باید باشد به همین سادگی که امروزه عمل می کنیم نیست وبعد بگویم چرا در صد فروش پائین آمده  وسریع یک گزارش توجیعی برای سرمایه گذار آماده وارائه دهیم .

/ 2 نظر / 16 بازدید
ملیحه مهدوی

با سلام و خسته نباشید مطالب وبلاگ بسیار مفید است . من خبرنگار هستم. ویژه نامه ای در حال انتشاره و می خواستم بدونم تخصص شما در زمینه مرتبط با هتلداری است یا صرف علاقه این پست ها را میگذارید. من برای نوشتن یک سری گزارش به اطلاعات پایه ای نیاز دارم. آیا امکان صحبت و همکاری با ما برا ی شما وجود داره؟اطلاعاتی در مورد ستاره هتل ها در ایران می خوام.

شبح چت

با سلام و عرض خسته نباشید شبح چت یکی از چت روم های تازه تاسیس که کاملا محیط متفاوت تری نسبت به بقیه چت روم های حاضر در اینترنت دارد از شما دعوت به عمل می آورد که از چت روم ما دیدن نمایید شبح چت با محیطی گرم و صمیمانه و امکانات بالا منتظر حضور شما دوست عزیز است امیدواریم شما هم هر چه زودتر به جمع دوستان ما بپیوندید با ارزوی سلامتی و موفقیت شما در امر وبلاگ نویسی زیباتون www.shabah-chat.ir